<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=2102225689916962&ev=PageView&noscript=1" />

Biblioteka GSW Milenium

Katalog onLine

Katalog
onLine

Zobacz
Biblioteka poleca

Biblioteka
poleca

Zobacz
Zasoby Biblioteki

Zasoby
Biblioteki

Zobacz
Pomocnik studenta

Pomocnik
studenta

Zobacz

Konkurs fotograficzny
"Ja i AI" dla uczniów szkół średnich

Biblioteka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium zaprasza uczniów szkół średnich powiatu gnieźnieńskiego, wągrowieckiego i ościennych do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Ja i AI".

Zadaniem konkursowym jest: zrobienie zdjęcia, które powinno przedstawiać subiektywną wizję autora, dotyczącą niedalekiej przyszłości, w której AI będzie odgrywać coraz większą rolę w naszym codziennym życiu. Powinny zostać uchwycone emocje, odczucia, obawy, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, które pojawiają się, gdy poruszany jest temat AI. Czy AI to szansą, czy zagrożeniem dla ludzkości?

Image

GODZINY OTWARCIA

Biblioteka GSW Milenium zaprasza

PONIEDZAŁEK-PIĄTEK
Poniedziałek 8:00 - 16:00
Wtorek 8:00 - 16:00
Środa 8:00 - 16:00
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00
WEEKENDY ZJAZDOWE
Sobota 8:00 - 16:00
Niedziela 8:00 -14:00

Poznaj Bibliotekę GSW Milenium

Biblioteka GSW Milenium powstała wraz z początkiem 2004 roku, a jej zbiory udostępniono pod koniec listopada. Ma ona charakter biblioteki naukowej działającej zgodnie z własnym regulaminem. Zbiory pomnażane są głównie poprzez zakup, dary, a także wymianę wydawnictw uczelni z innymi instytucjami krajowymi.

Księgozbiór naszej książnicy obejmuje wydawnictwa zwarte oraz ciągłe o tematyce dostosowanej do kierunków studiów GSW Milenium, czyli z zakresu nauk humanistycznych i  zarządzania. Do dyspozycji czytelników jest sześć stanowisk komputerowych: jedno z dostępem do Academiki - Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej i pięć ze stałym dostępem do Internetu oraz z elektronicznymi katalogami książek: tytułowym, autorskim i przedmiotowym.  

We wrześniu 2007 roku biblioteka została przeniesiona do budynku "B", dzięki czemu zyskała większą powierzchnię do zagospodarowania. Studenci mogli korzystać z nowej  wypożyczalni, skomputeryzowanej czytelni, gdzie do dypozycji mieli 12 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i katalogu bibliotecznego. Książki zostały umieszczone w obszernym magazynie.

Od lutego 2008 roku katalog elektroniczny jest dostępny onLine.

Image
Image

Kolejna zmiana lokalizacji miała miejsce w marcu 2018 roku. Biblioteka pozostała w budynku "B", ale w innej części. Zachwyca swoją nowoczesnością, obszerną czytelnią i strefą odpoczynku.

Celem biblioteki jest zaspokojenie i rozwijanie potrzeb kształcących się studentów. Do zadań naszej placówki należy w szczególności:

• gromadzenie, opracowanie, ochrona, przechowywanie i udostępnianie użytkownikom materiałów bibliotecznych,
• prowadzenie działalności bibliograficznej,
• współpraca z innymi bibliotekami. 

Studenci z niepełnosprawnością

W czytelni Biblioteki wyodrębniona jest część z 2 stanowiskami komputerowymi ze specjalnym oprogramowaniem dla osób słabowidzących z dostępem do Internetu, klawiaturą kontrastową oraz monitorem brajlowskim z klawiaturą brajlowską.
Tekst zapisany Brajlem można wydrukować na specjalnej drukarce. Studenci mogą korzystać także z lupy elektronicznej, stacjonarnego powiększalnika z monitorem, umożliwiającym powiększanie tekstu i obrazu.

 
Image

Skontaktuj się
z Biblioteką GSW Milenium

61 425 75 70 wew. 6

elzbieta.sobecka@milenium.edu.pl

remigiusz.gozdziewinski@milenium.edu.pl