<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=575248362878822&ev=PageView&noscript=1" />

Publikacja dr. Daniela Budzenia w Optimum. Economic Studies

dr daniel budzeń gsw milenium
dr daniel budzeń gsw milenium

„Wydatki zrównoważone środowiskowo w budżetach lokalnych” to najnowsza publikacja naszego nauczyciela akademickiego dr. Daniela Budzenia, która ukazała się w 2 numerze Optimum. Economic Studies - czasopisma naukowego (70 punktów). Artykuł został napisany we współautorstwie z Panią Profesor Kamillą Marchewką-Bartkowiak.

Głównym celem badania jest przeprowadzenie oceny w zakresie wysokości tzw. zielonych wydatków dokonywanych w ramach budżetów jednostek samorządu terytorialnego (JST). Propozycja jest podyktowana dostrzeżoną przez autorów trudnością dokonania pomiaru i oceny w zakresie wydatków ponoszonych przez JST, które mają przyczynić się do rozwoju koncepcji zielonego budżetu (green budget). Uzyskane wyniki pozwalają na analizę wielkości zrealizowanych zielonych wydatków, a także udziału wydatków zielonych w wydatkach majątkowych. Warto przypomnieć, że jest to już druga w krótkim czasie publikacja z zakresu zielonego budżetowania w JST. Pierwsza publikacja autorów ukazała się w ramach Raportu "Zielone Finanse w Polsce 2022", opracowanego na potrzeby  European Financial Congress.

Link do publikacji tutaj


Drukuj