<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=575248362878822&ev=PageView&noscript=1" />

Mgr Wioleta Urban poprowadziła zajęcia dla studentów WUTW

Image
W miniony piątek, 18.11.2022 nasza wykładowczyni mgr Wioleta Urban poprowadziła wraz z mężem mgr. Sławomirem Urbanem, trenerem umiejętności społecznych i psychologiem zarządzania (absolwentem GSW Milenium) wykład dla Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: „Jak rozwijać pamięć i koncentrację uwagi w każdym wieku".

Podczas wykładu Słuchacze mieli możliwość zobaczyć jak  przebiega proces łączenia się neuronów w mózgu człowieka i dowiedzieli się w jaki sposób możemy doprowadzić do narodzin nowych synaps dzięki odpowiednim ćwiczeniom oraz programom neurostymulacyjnym. Seniorzy brali udział w ćwiczeniach wspomagających koncentrację uwagi i sami przekonali się jak poprzez ruch możemy wspierać koncentrację i pamięć. Dowiedzieli się na czym polega automatyzacja działań oraz jakie codzienne czynności wspomagają pamięć i koncentrację uwagi, a także poznali EEG Biofeedback jako metodę treningu koncentracji uwagi.

Mieli również możliwość przekonać się o tym, że spośród czynności niewyuczonych, możliwe jest skupienie uwagi na wykonywaniu tylko jednej z nich.

W czasie wykładu Seniorzy nie tylko zobaczyli co dzieje się w ich mózgach, jak reagują fale mózgowe na każdy szczegół docierający do mózgu z naszego ciała lub otoczenia, ale także sami mogli doświadczać  jak reaguje mózg w czasie skupienia uwagi, a jak w czasie dekoncentracji.

Drukuj