<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=2102225689916962&ev=PageView&noscript=1" />

Akcje profilaktyczne studentek Pedagogiki w ramach zajęć "Dziedziny i metody profilaktyki społecznej"

Image

Studentki kierunku Pedagogika w ramach zajęć „Dziedziny i metody profilaktyki społecznej” prowadzonym przez dr Sylwię Jabłońską wykonują wiele zajęć terenowych i przeprowadzają liczne akcje profilaktyczne. Poniżej zostały podsumowane ich działania społeczne.

 

Akcja profilaktyczna „stop przemocy”

18 kwietnia Studentki kierunku Pedagogika przeprowadziły w centrum Gniezna akcję profilaktyczną pt. STOP PRZEMOCY. Spośród napotkanych mieszkańców ponad połowa wykazała się znajomością międzynarodowego znaku „Pomóż mi". Uczestnicy działania, prowadzonego w ramach przedmiotu „Dziedziny i metody profilaktyki społecznej” pod kierunkiem dr Sylwii Jabłońskiej, rozwiązywali także quiz i dowiadywali się, jak pomóc osobie doświadczającej przemocy.

 

Zajęcia „Mniej cukru zjadamy, lepsze zdrowie mamy!” dla dzieci przedszkolnych

8 maja kolejna grupa Studentek, pod opieką dr Sylwii Jabłońskiej, zrealizowała zajęcia profilaktyczne nt. "Mniej cukru zjadamy, lepsze zdrowie mamy!" dla grupy 6-latków z Przedszkola nr 6 w Gnieźnie. Dzieci z zaciekawieniem mierzyły ilość cukru w Pepsi, dżemie i słodyczach, uczestniczyły w zabawie w sałatkę owocową i pociąg do zdrowia. Autorki projektu zasłużyły na wyróżnienie!

 

Zajęcia z komunikacji dla seniorów

9 maja, w ramach kolejnych działań profilaktycznych, Studentki GSW Milenium odwiedziły Gnieźnieński Klub Seniora przy ul. Sportowej, by wspólnie z jego uczestnikami popracować nad komunikacją.

 

Koniczyny szczęścia dla mieszkańców Gniezna

11 maja, w centrum Miasta Gniezna, miała miejsce kolejna akcja profilaktyczna w ramach przedmiotu Dziedziny i metody profilaktyki społecznej pod kierunkiem dr Sylwii Jabłońskiej. Studentki dzieliły się z mieszkańcami koniczynami szczęścia z przesłaniami, które wywoływały uśmiech i rozmowy o życiu.


Drukuj