<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=2102225689916962&ev=PageView&noscript=1" />

45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej

Image

Tradycyjnie wraz z rozpoczęciem jesieni na Ziemi Wągrowieckiej zorganizowano Międzynarodowy Listopad Poetycki, obchodzony w całej Wielkopolsce w ramach 45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego organizowanego przez Poznański Odział Związku Literatów Polskich. W tym roku w dniach 4 i 5 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu odbyło się spotkanie poetów nie tylko z Ziemi Wągrowieckiej.

Filię GSW Milenium w Wągrowcu reprezentował podczas wydarzenia dr Mykola Orlykovskyi.

Inauguracja 45. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Licznie zebranych gości powitał Maciej Patelski – dyrektor I LO oraz Małgorzata Osuch - Przewodnicząca Rady Powiatu. Uroczystego otwarcia inauguracji dokonał Wicestarosta Michał Piechocki. Poetyckie spotkanie w LO poprowadził Sebastian Chosiński - nauczyciel, pisarz, sekretarz Wągrowieckiego Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego. Maria Magdalena Pocgaj - Wiceprezes Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Nie zabrakło poetyckiej promocji najważniejszych tego dnia gości z poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich. A byli to: Sławomir Jerzy Ambrozaik, Anna Andrych, Anna Landzwójczak, Rudy Alfonzo Gómez Rivas, Kalina Izabela Zioła, Valerio Orlić, Maria Magdalena Pocgaj oraz Dariusz Kozdęba. 

Podczas wydarzenia zaprezentowano przygotowany specjalnie na tę okazję, informator "45. Międzynarodowy Listopad Poetycki Poznańskiego Oddziału Literatów Polskich na Ziemi Wągrowieckiej", autorstwa Małgorzaty Osuch. W trakcie uroczystej inauguracji nie zabrakło również poetyckiej promocji i uhonorowania młodych talentów recytatorskich z powiatu wągrowieckiego. Dla uczestników wydarzenia przygotowano szeroki wachlarz spotkań autorskich i warsztatów poetyckich w powiecie wągrowieckim.

Więcej informacji:

https://www.wagrowiec.pl/541,aktualnosci?tresc=17160

Zdjęcia: https://www.wagrowiec.pl/


Drukuj