Wykładowcy
Wykładowcy na kierunkach Pedagogicznych

DR SYLWIA JABŁOŃSKA
Pedagog, profilaktyk, działacz społeczny, menedżer oświaty, ze stopniem naukowym doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki.
Absolwentka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium w zakresie studiów licencjackich oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie magisterium.
W 2017 roku obroniła dysertację doktorską pt. Poczucie koherencji a jakość życia osób w okresie średniej dorosłości na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która została wyróżniona przez Radę WSE UAM.
Radna Miasta Gniezna w kadencji 2018-2023, v-ce Przewodnicząca Komisji Oświaty Miasta Gniezna, członek Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Miasta Gniezna, Senator GSW Milenium w kadencji 2017-2021, kierownik Pracowni Badań Pedagogicznych GSW Milenium, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, opiekun Samorządu Studenckiego GSW Milenium.
Autorka artykułów i współredaktorka publikacji książkowych, współorganizatorka konferencji i seminariów naukowych: w obszarze jej zainteresowań naukowych pozostaje tematyka różnic socjokulturowych, współczesnych ról społecznych i kulturowych, autoedukacji, kształcenia ustawicznego, potrzeb edukacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych, zasobów osobistych, kryzysów i sposobów radzenia sobie z nimi, jakości życia ludzkiego, wartości i celów człowieka w dobie zmian społecznych, a także szczęścia i sensu życia.
Współpracuje z licznymi instytucjami edukacyjnymi, w tym szkołami na wszystkich szczeblach edukacji, zakładami poprawczymi, Klubami Seniora, czy organizacjami pozarządowymi.

DR ANNA BĘCZKOWSKA

DR ANETA KOKOT
Doktor nauk społecznych, adiunkt w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium w Gnieźnie. Psychoterapeuta w nurcie systemowym. Autorka licznych artykułów i pozycji zwartej w zakresie poradoznawstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współorganizator licznych konferencji, seminariów naukowo-badawczych.Koordynator licznych inicjatyw na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (dzieci, młodzieży i dorosłych) w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim znajdujących się w różnych sytuacjach kryzysowych. W ramach projektów unijnych pełniła liczne funkcje związane z szeroko rozumianym doradztwem/poradnictwem społeczno-zawodowym. Biegły sądowy w zakresie przemocy w środowisku pracy. Oprócz działalności naukowej dr Aneta Kokot na co dzień pracuje z dziećmi i z młodzieżą w szkole podstawowej.

DR KATARZYNA MIŁEK
Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium oraz w Instytucie Humanistycznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Bursztynowy Zamek w Kaliszu. Dziedziny badawcze: twórczość, pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, arteterapia. Swoje zainteresowania kieruje również ku terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. integracja sensoryczna,
sensoplastyka i in. Doktor Katarzyna Miłek prowadziła zajęcia dla rodziców dzieci dwujęzycznych w Ambasadzie RP w Kairze /Egipt/ oraz zajęcia z zakresu arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii dla studentów w Turcji i Egipcie. Autorka wielu artykułów w czasopismach naukowych, jak również w monografiach.

MGR MARIA RUMINIECKA
Nauczyciel dyplomowany. Od 2002 roku wykładowca w Gnieźnieńskiej Wyższej Szkole Milenium. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i logopeda w przedszkolu nr 8 w Gnieźnie. Na kierunku Pedagogika przygotowuje przyszłych nauczycieli do pracy zawodowej na etapie edukacji elementarnej. Zajęcia prowadzi odwołując się do szeroko pojętej praktyki, ponieważ jako wykładowca jest przede wszystkim praktykiem. Wykłada m.in. takie przedmioty jak np Metodyka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego i Kształtowanie kompetencji językowych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
W latach 2001- 2013 pełniła funkcję doradcy metodycznego wychowania przedszkolnego dla nauczycieli przedszkoli w Gnieźnie. W latach 2007-2013 koordynator Zespołu Doradców Metodycznych Miasta Gniezna. Dodatkowe doświadczenia w pracy zawodowej to m.in.: koordynowanie projektem unijnym „Gnieźnieńskie przedszkola bliżej dzieci – bez barier w szeroki świat” na terenie trzynastu przedszkoli w Gnieźnie (POKL); koordynowanie pomocą psychologiczno – pedagogiczną w przedszkolu; organizowanie i współorganizowanie ogólnomiejskich konferencji metodycznych dla nauczycieli placówek gnieźnieńskich; uczestniczenie w wielu szkoleniach metodycznych, konferencjach i seminariach naukowych; autor kilku publikacji dotyczących edukacji dzieci w wieku przedszkolnym; uczestniczenie w projekcie Leonardo da Vinci Partnerships – wymiana doświadczeń systemu edukacji przedszkolnej pomiędzy Polską, Norwegią i Finlandią – wyjazdy studyjne oraz doświadczenia w byciu ekspertem na liście MEN do spraw awansu zawodowego nauczycieli (2002-2010); od 2003 r. członek Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich „KAJROS”.
Wykształcenie:
- magister pedagogiki Kierunek: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Kwalifikacje dodatkowe:
- Studia Podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej - logopedii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Studia Podyplomowe w zakresie arteterapii, Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
- Studia Podyplomowe w zakresie zarządzania placówką oświaty, Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu
- Studia Podyplomowe w zakresie edukacji prozdrowotnej i ekologicznej, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu
- Podyplomowe Studium Historii Najnowszej i Politologii, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Instytut Zachodni w Poznaniu

MGR PIOTR WILIŃSKI
Pedagog. Od 1996 r. dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Poznaniu. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce pedagogicznej trudności szkolnych i trudności wychowawczych dzieci i młodzieży.Specjalizuje się w budowaniu programów pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży z trudnościami szkolnymi i zagrożonymi niedostosowaniem społecznym oraz profilaktyce zachowań problemowych dzieci i młodzieży.Od wielu lat zajmuje się teoretycznymi, praktycznymi i prawnymi aspektami pomocy psychologiczno-pedagogicznej w systemie oświaty.Współpracuje z GSW Milenium, z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu oraz z Uniwersytetem SWPS w zakresie kształcenia nauczycieli, psychologów i pedagogów, prowadząc zajęcia na studiach licencjackich, magisterskich oraz studiach podyplomowych. W GSW Milenium od lat prowadzi wykłady w zakresie diagnozy psychologiczno-pedagogicznej oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z pogranicza psychologii i pedagogiki.

DR AGATA WOŹNIAK
Pedagog specjalny, terapeutka. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej: poradnictwem rodzinnym, coachingiem rodzicielskim, interwencją kryzysową, a także szeroko rozumianą terapią pedagogiczną. Prowadzi własną pracownię psychologiczno-pedagogiczną w Poznaniu. Zajmuje się konsultacjami i poradnictwem oraz terapią dla osób z trudnościami adaptacyjnymi, w kryzysach emocjonalnych, po urazach i doświadczeniach traumatycznych. Pracuje także z osobami potrzebującymi wsparcia w rozwoju osobistym.Od ponad 6 lat współpracuje z publicznym przedszkolem w Poznaniu jako specjalista w zakresie porad i konsultacji dla rodziców. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w tym Sekcji Psychoterapii oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest opiekunką i współorganizatorką Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” GSW Milenium, które między innymi wspiera rozwój rodziców i dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wykładowcy na kierunku Zarządzanie

MGR BEATA KOZAKOWSKA-BURDZIŃSKA

MGR ANNA MRUGAS

DR DANIEL BUDZEŃ

DR JOANNA FLICIŃSKA-TURKIEWICZ

DR HAB. ARMIN MIKOS V. ROHRSCHEIDT
Koncentruje się na badaniu, doradztwie i opracowywaniu koncepcji zarządzania szlakami kulturowymi (m.in. autor koncepcji przebudowy lub tworzenia nowych takich systemów w Polsce i trzech innych krajach europejskich) i lokalnymi pakietami turystycznymi eksploatującymi zasoby dziedzictwa i walory oraz atrakcje kulturowe. Zajmuje się także zarządzaniem interpretacją dziedzictwa w turystyce (seria artykułów, przygotowywana monografia) i organizacją zasobów i doświadczeń turystycznych w turystyce religijnej, miejskiej oraz ekomuzeach. Ostatnio wydał dwutomową monografię Zarządzanie w turystyce kulturowej t. I: Konteksty, koncepcje, strategie, t. II: Obszary, relacje, oferta (Poznań 2020). Jest także popularyzatorem turystyki (autor lub redaktor 5 książkowych przewodników).

DR PIOTR ODRAKIEWICZ

DR MIKOŁAJ ORLIKOWSKI (MYKOLA ORLYKOVSKYI)
Jako naukowiec ma ponad 40 artykułów naukowych. Jest autorem podręcznika dla studentów szkół wyższych "Samozarządzanie (Time Management): praktyczne podstawy", monografii „Regionalna strategia inwestycyjna w sektorze rolnym”, w 2017 roku Wydawnictwo SGGW opublikowało jego monografię „Polityka i programy wsparcia rolnictwa w warunkach stowarzyszenia i członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wnioski dla Ukrainy”. W GSW Milenium prowadzi przedmioty związane z zarzadzaniem: Współczesne koncepcje zarzadzania, Podstawy zarządzania, Zarządzanie konfliktami w organizacji, Nauka o organizacji, Komunikacja w organizacji.