Wykładowcy
Wykładowcy na kierunkach Pedagogicznych

DR SYLWIA JABŁOŃSKA
Pedagog, profilaktyk, działacz społeczny, menedżer oświaty, ze stopniem naukowym doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki.
Absolwentka Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium w zakresie studiów licencjackich oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie magisterium.
W 2017 roku obroniła dysertację doktorską pt. Poczucie koherencji a jakość życia osób w okresie średniej dorosłości na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która została wyróżniona przez Radę WSE UAM.
Radna Miasta Gniezna w kadencji 2018-2023, v-ce Przewodnicząca Komisji Oświaty Miasta Gniezna, członek Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Miasta Gniezna, Senator GSW Milenium w kadencji 2017-2021, kierownik Pracowni Badań Pedagogicznych GSW Milenium, członek Pracowni Profilaktyki, Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej, opiekun Samorządu Studenckiego GSW Milenium.
Autorka artykułów i współredaktorka publikacji książkowych, współorganizatorka konferencji i seminariów naukowych: w obszarze jej zainteresowań naukowych pozostaje tematyka różnic socjokulturowych, współczesnych ról społecznych i kulturowych, autoedukacji, kształcenia ustawicznego, potrzeb edukacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych, zasobów osobistych, kryzysów i sposobów radzenia sobie z nimi, jakości życia ludzkiego, wartości i celów człowieka w dobie zmian społecznych, a także szczęścia i sensu życia.
Współpracuje z licznymi instytucjami edukacyjnymi, w tym szkołami na wszystkich szczeblach edukacji, zakładami poprawczymi, Klubami Seniora, czy organizacjami pozarządowymi.

DR ANNA BĘCZKOWSKA

DR ANETA KOKOT
Doktor nauk społecznych, adiunkt w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium w Gnieźnie. Psychoterapeuta w nurcie systemowym. Autorka licznych artykułów i pozycji zwartej w zakresie poradoznawstwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współorganizator licznych konferencji, seminariów naukowo-badawczych.Koordynator licznych inicjatyw na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (dzieci, młodzieży i dorosłych) w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim znajdujących się w różnych sytuacjach kryzysowych. W ramach projektów unijnych pełniła liczne funkcje związane z szeroko rozumianym doradztwem/poradnictwem społeczno-zawodowym. Biegły sądowy w zakresie przemocy w środowisku pracy. Oprócz działalności naukowej dr Aneta Kokot na co dzień pracuje z dziećmi i z młodzieżą w szkole podstawowej.

DR KATARZYNA MIŁEK
Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium oraz w Instytucie Humanistycznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Dyrektor Przedszkola Niepublicznego Bursztynowy Zamek w Kaliszu. Dziedziny badawcze: twórczość, pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, arteterapia. Swoje zainteresowania kieruje również ku terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. integracja sensoryczna,
sensoplastyka i in. Doktor Katarzyna Miłek prowadziła zajęcia dla rodziców dzieci dwujęzycznych w Ambasadzie RP w Kairze /Egipt/ oraz zajęcia z zakresu arteterapii, biblioterapii, muzykoterapii dla studentów w Turcji i Egipcie. Autorka wielu artykułów w czasopismach naukowych, jak również w monografiach.

MGR WIOLETA URBAN
Pedagog, neurologopeda, terapeuta pedagogiczny, oligofrenopedagog, szkoleniowiec, edukator Grupy Edukacyjnej MAC.
Specjalizuje się w pracy z dziećmi oraz dorosłymi mającymi problemy z rozwojem komunikacji językowej. Od wielu lat pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dorosłymi mającymi problemy o podłożu neurologicznym. Specjalista w zakresie diagnozy rozwoju dziecka.
Nauczyciel dyplomowany wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego. Prowadzi własny gabinet neurologopedyczny, założycielka firmy szkoleniowej Akademii Rozwoju Osobistego. Lider wielu zespołów mających na celu realną pomoc dziecku o specjalnych potrzebach edukacyjnych (m.in.: Małe dzieci duże uczucia, Leonardo da Vinci). Wieloletni wiceprezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.
Publicystka, autorka i współautorka publikacji tematycznie związanych z zaburzeniami rozwoju dzieci, zaburzeniami komunikacji językowej dzieci i dorosłych oraz nowatorskich metod nauczania.
Aktywna uczestniczka wielu konferencji naukowych, uczestniczka projektów wymiany doświadczeń zawodowych nauczycieli Polska-Niemcy.
Uzyskała tytuł Kobiety Sukcesu w 2016 roku oraz otrzymała nagrodę WKO 2017 roku.

DR AGATA WOŹNIAK
Pedagog specjalny, terapeutka. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej: poradnictwem rodzinnym, coachingiem rodzicielskim, interwencją kryzysową, a także szeroko rozumianą terapią pedagogiczną. Prowadzi własną pracownię psychologiczno-pedagogiczną w Poznaniu. Zajmuje się konsultacjami i poradnictwem oraz terapią dla osób z trudnościami adaptacyjnymi, w kryzysach emocjonalnych, po urazach i doświadczeniach traumatycznych. Pracuje także z osobami potrzebującymi wsparcia w rozwoju osobistym.Od ponad 6 lat współpracuje z publicznym przedszkolem w Poznaniu jako specjalista w zakresie porad i konsultacji dla rodziców. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, w tym Sekcji Psychoterapii oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jest opiekunką i współorganizatorką Koła Naukowo-Samokształceniowego „Pasjonat” GSW Milenium, które między innymi wspiera rozwój rodziców i dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wykładowcy na kierunku Zarządzanie

MGR BEATA KOZAKOWSKA-BURDZIŃSKA

MGR ANNA MRUGAS

DR DANIEL BUDZEŃ

DR JOANNA FLICIŃSKA-TURKIEWICZ

DR HAB. ARMIN MIKOS V. ROHRSCHEIDT
Koncentruje się na badaniu, doradztwie i opracowywaniu koncepcji zarządzania szlakami kulturowymi (m.in. autor koncepcji przebudowy lub tworzenia nowych takich systemów w Polsce i trzech innych krajach europejskich) i lokalnymi pakietami turystycznymi eksploatującymi zasoby dziedzictwa i walory oraz atrakcje kulturowe. Zajmuje się także zarządzaniem interpretacją dziedzictwa w turystyce (seria artykułów, przygotowywana monografia) i organizacją zasobów i doświadczeń turystycznych w turystyce religijnej, miejskiej oraz ekomuzeach. Ostatnio wydał dwutomową monografię Zarządzanie w turystyce kulturowej t. I: Konteksty, koncepcje, strategie, t. II: Obszary, relacje, oferta (Poznań 2020). Jest także popularyzatorem turystyki (autor lub redaktor 5 książkowych przewodników).

DR PIOTR ODRAKIEWICZ

DR MIKOŁAJ ORLIKOWSKI (MYKOLA ORLYKOVSKYI)
Jako naukowiec ma ponad 40 artykułów naukowych. Jest autorem podręcznika dla studentów szkół wyższych "Samozarządzanie (Time Management): praktyczne podstawy", monografii „Regionalna strategia inwestycyjna w sektorze rolnym”, w 2017 roku Wydawnictwo SGGW opublikowało jego monografię „Polityka i programy wsparcia rolnictwa w warunkach stowarzyszenia i członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wnioski dla Ukrainy”. W GSW Milenium prowadzi przedmioty związane z zarzadzaniem: Współczesne koncepcje zarzadzania, Podstawy zarządzania, Zarządzanie konfliktami w organizacji, Nauka o organizacji, Komunikacja w organizacji.