
Zapraszamy studentów naszej społeczności akademickiej, którzy posiadają stopień niepełnosprawności na indywidualne spotkania wsparcia psychologicznego. Spotkania są anonimowe i po wcześniejszym umówieniu się.
Zachęcamy do kontaktu z terapeutką mgr Zofią Kowalską (Tel.: 602 132 047, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), której gabinet znajduje się na końcu łącznika między budynkami A i B.
Studentów zachęcamy również do umawiania się na konsultacje doradcze, które są organizowanie przez dr Joannę Kozielską (Tel. 61 425 75 70, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Konsultacje i wparcie dla naszych studentów z niepełnosprawnością jest możliwe dzięki udziałowi uczelni w projekcie "Uczelnia dla wszystkich – Program likwidacji barier dostępności kształcenia dla studentów z niepełnosprawnościami" o którym więcej można przeczytać tutaj.
Do tej pory udało nam się:
- Uruchomić platformę edukacyjną ułatwiającą kształcenie
- Wyposażyć uczelnie w podjazdy i schodołaz dla osób z niepełnosprawnością
- Wprowadzić oznakowanie uczelni i sal dydaktycznych dedykowane dla osób niewidomych i niedowidzących
- Oznaczyć schody i ścieżki komunikacji wewnątrz i na zewnątrz uczelni poprzez specjalne oznakowanie dla osób niewidomych i niedowidzących
- Zmienić drzwi wejściowe w budynku A i B na automatycznie rozsuwane
Niebawem wdrożymy zmiany:
- Wdrożenie Serwisu Biura Karier pozwalającego stanowiącego platformę komunikacji pomiędzy studentami a pracodawcami
- Całościowego dostosowania procedur na uczelni pod kontem wsparcia osób niepełnosprawnych tak aby wszyscy studenci mieli jasno określone prawa studiowania
- Szkoleń dla Kadry uczelni z zasad wsparcia i kontaktu dla studentów.
Należysz do społeczności akademickiej GSW Milenium i posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności? Weź udział w projekcie!
Działania finansowane z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.