na studia magisterskie 2-letnie w trybie zaocznym

Studiuj Quality & Sales Manager: zarządzanie jakością i sprzedażą (Gniezno)

OPIS SPECJALNOŚCI

• Zarządzanie jakością staje coraz bardziej popularnym elementem w funkcjonowaniu wielu organizacji bez względu na profil działalności. Studia dedykowane są wszystkim osobom zainteresowanym prawidłowym funkcjonowaniem organizacji, minimalizacją kosztów funkcjonowania oraz optymalizacją zachodzących w organizacji zdarzeń. Program specjalności uwzględnia także zasady funkcjonowania i audytowania zintegrowanych systemów zarządzania w przedsiębiorstwie oraz metodykę wdrażania systemów zarządzania jakością. Poznasz regulacje prawne w zakresie jakości oraz dokumentację systemu zarządzania jakością. Nauczysz się audytowania systemów jakości w instytucjach administracji publicznej. Niniejsza specjalność da studentowi wiedzę z zakresu podejścia jakościowego zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Wybierając tę specjalność będziesz potrafił skutecznie stosować nowoczesne rozwiązania oraz techniki sprzedażowe w pracy zawodowej, pogłębi aktualne przepisy prawne oraz finansowe. Uzupełnisz wiedzę na temat psychologii zachowań konsumentów oraz profesjonalnych prezentacji i promocji oferowanych produktów.

Nauczysz się odpowiedzialności za maksymalizację sprzedaży poprzez opracowywanie strategii sprzedażowej, dbałość o jej realizację i sprawowanie nadzoru nad podległym zespołem pracowników. Opanujesz umiejętności związane ze zdobywaniem klientów, negocjacjami i prowadzeniem rozmów handlowych.

Nauczysz się jak przenieść sprzedaż na płaszczyznę Internetu, dowiesz się jak się technicznie przygotować i na co zwrócić uwagę przy wyborze sklepu online. Poznasz technikę dywersyfikacji sprzedaży poprzez wybór porównywarek cenowych, marketplaców i portali aukcyjnych.

Po ukończeniu tej specjalności będziesz pewnie poruszać w cyfrowym świecie, będziesz umiał zarządzać treściami na stronie sklepu internetowego, a dzięki nabyciu umiejętności komunikacyjnych i analitycznych łatwo odnajdziesz się w biznesowym środowisku.

• Absolwent kierunku Zarządzanie specjalności Quality & Sales Manager: systemy zarządzania jakością i sprzedażą:
    W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ:
  • Posiada aktualną wiedzę z zakresu nauk o zarządzaniu we wszelkich aspektach związanych z zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwach oraz certyfikat wystawiany przez zewnętrzną Jednostkę Certyfikującą (Global Quality).
  • Dysponuje wiedzą i umiejętnościami z zakresu wykorzystania metod i narzędzi zarządzania jakością oraz wdrażania i audytowania systemów zarządzania jakością.
  • Jest przygotowany do rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem jakością w przedsiębiorstwie.
  • Posiadana wiedza i umiejętności są potwierdzone dyplomem ukończenia studiów oraz odpowiednimi certyfikatami.
  • W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA SPRZEDAŻĄ:
  • Posiada kompetencje związane z badaniem potrzeb nabywców, planowaniem, organizowaniem i kontrolą procesu sprzedażowego.
  • Wie także jak w praktyce pozyskać klientów i dystrybutorów oraz budować i utrzymywać z nimi relacje i prowadzić skuteczne negocjacje.
  • Potrafi odnajdywać się w procesach zachodzących w sklepie online, wie jakie są działania wspierające sprzedaż online (marketing online), jak tworzyć reklamy
    w Google i na Facebooku, by dotrzeć z ofertą do klientów lokalnych i krajowych. Potrafi poszukać nowych klientów w Internecie.

• Absolwenci tej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach:
  • menedżer jakości
  • przedstawiciel kierownictwa systemów zarządzania
  • audytor wewnętrzni przygotowani do efektywnego rozwiązywania problemów jakościowych oraz doskonalenia procesów
  • przedstawiciel handlowy
  • specjalista ds. sprzedaży
  • dyrektor ds. sprzedaży
  • doradca klienta strategicznego (key account manager)
  • menedżer sprzedaży
  • specjalista ds. merchandisingu i promocji sprzedaży
  • handlowiec ds. kontaktów z klientami organizacyjnymi
  • handlowiec ds. kontaktów z klientami indywidualnymi