Administracja publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego
KIERUNEK ZARZĄDZANIE
STUDIA I STOPNIA
Studia LICENCJACKIE 3-LETNIE W GNIEŹNIE
Do kogo adresowane są studia na specjalności Administracja Publiczna: zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego?
- WIEDZA OGÓLNA: Zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk społecznych oraz podstawową wiedzę ekonomiczną i z zakresu wykładni prawa pozwalającą płynnie poruszać się w gąszczu przepisów.
- PRAWO: Staniesz się specjalistą z zakresu prawa sektora publicznego i zakresu prawa administracyjnego. Poznasz prawo międzynarodowe publiczne, prawo rodzinne, publiczne prawo gospodarcze i opiekuńcze oraz prawo cywilne.
- FINANSE: Nauczysz się zarządzania finansami publicznymi. Dowiesz się, jak stworzyć budżet i bilans jednostek terytorialnych, jak planować i organizować gospodarkę budżetową w administracji publicznej.
- SAMORZĄDY: Poznasz funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Zgłębisz zasady funkcjonowania instytucji administracji publicznej i innych urzędów. Poznasz specyfikę pracy na samodzielnym lub kierowniczym stanowisku jako pracownik administracji publicznej lub samorządowej wszystkich szczebli. Nauczysz się budować strategię rozwoju jednostek terytorialnych.
- ZAMÓWIENIA PUBLICZNE: Poznasz tajniki zamówień publicznych i organizacji przetargów.
Ponadto absolwent administracji uzyskuje wiedzę na temat organizacji pracy własnej i w zespole, komunikacji międzyludzkiej czy obsługi interesantów. Specjalność administracja publiczna obejmuje także wiedzę, jak zarządzać wizerunkiem organizacji.

Specjalność certyfikowana
Specjalność certyfikowana

Studia administracyjne - zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego - sylwetka absolwenta
Absolwenci specjalności Administracja publiczna studiów pierwszego stopnia posiadają kwalifikacje do pracy:
- jako pracownicy instytucji administracji samorządowej, ale również rządowej i państwowej oraz innych instytucji użytku publicznego (oświata, służba zdrowia, pomoc społeczna, fundacje i stowarzyszenia, partie polityczne etc.)
- m.in. w następujących miejscach pracy: specjalista ds. administracji i rozwoju, specjalista ds. zamówień publicznych, konsultant wdrażający nowe rozwiązania w administracji publicznej, analityk ekonomiczny i prawny, przedstawiciel władzy samorządowej, sekretarz biura zarządu, asystent prezesa, kierownik biura czy polityk.
- Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
- Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.
Opłata czesnego, organizacja i czas trwania studiów

Czas trwania studiów
3 lata (6 semestrów)

Zaoczny tryb studiów tylko w soboty i niedziele

E-indeks w formie platformy
„Twoje Milenium”

Opłata czesnego
I-II rok - 540 zł/mies.
III rok - 600 zł/mies.*
Proces rekrutacji na studia na specjalności Administracja publiczna
Rekrutacja na studia I stopnia
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji i terminy składania dokumentów znajdziesz na podstronie poświęconej warunkom rekrutacji.
Wymagane dokumenty
- Formularz rekrutacyjny - Wypełniony formularz rekrutacji online znajdujący się na stronie rekrutacja.milenium.edu.pl
- Skan świadectwa maturalnego przesłany do dziekanatu za pomocą Konta Kandydata - oryginał do wglądu podczas pierwszego zjazdu
- Opłata w wysokości 85 zł dokonana poprzez płatność online w Koncie Kandydata lub tradycyjnie jako przelew na konto uczelni o numerze: 53 1090 1375 0000 0001 0062 7095 (tytuł wpłaty: imię i nazwisko kandydata)
- 1 zdjęcie legitymacyjne do elektronicznej legitymacji studenckiej przesłane za pomocą Konta Kandydata
- 1 zdjęcie legitymacyjne o wymiarach 35x45 mm dostarczone do dziekanatu podczas pierwszego zjazdu
Rekrutacja na studia z Zarządzania
Rejestracja w uczelnianym systemie rekrutacyjnym jest pierwszym krokiem rekrutacyjnym. Następnie na adres e-mail podany podczas e-rejestracji otrzymasz link do swojego indywidualnego Konta Kandydata. W nim załączasz wymagane dokumenty i będziesz widział status wniesionej opłaty rekrutacyjnej oraz pozostałych swoich spraw. W połowie września Dziekan WNS publikuje listy przyjętych kandydatów.
Jeśli masz pytania dotyczące organizacji roku studiów w danym roku akademickim (szczególnie na pierwszym roku studiów) lub wątpliwości czy prawidłowo wykonałeś/aś wniesienie opłaty rekrutacyjnej możesz w tej sprawie skontaktować się z dziekanatem.
Program studiów na specjalności Administracja publiczna - wybrane zagadnienia
- Psychologia ogólna
- Strategie finansowe jednostek samorządu terytorialnego
- Zarządzanie projektami
- Badania marketingowe
- Rachunkowość finansowa
- Prawo administracyjne
- Polityka regionalna UE
- Zamówienia publiczne
- Prawo cywilne i umowy
- Ochrona danych osobowych
- Programy finansowania zewnętrznego
- Promocja miast i regionów
- Kontrola i audyt w instytucjach administracji publicznej
Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych
tel. 61 425 75 70
tel. 793 065 954
rekrutacja.gniezno@milenium.edu.pl