jednolite 5-letnie

Studiuj Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną

• Absolwent tej specjalności to szeroko wykwalifikowany nauczyciel-pedagog, przygotowany do podjęcia pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi od 3 do 9 lat.
  • Zyskasz szerokie kompetencje zawodowe nauczyciela edukacji elementarnej. Specjalność ma przygotować nauczyciela, który sprawnie połączy opiekę, wychowanie i edukowanie dziecka.
  • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, by wspomagać harmonijny rozwój osobowości dziecka w sferze społeczno-emocjonalnej, umysłowej, fizycznej i motywacyjnej.
  • Staniesz się nauczycielem wszechstronnym, który, obok pracy dydaktycznej, zauważa indywidualne możliwości i właściwości emocjonalne dziecka. Tym samym będziesz potrafił zaspokajać potrzeby dziecka na danym etapie jego rozwoju.
  • Będziesz właściwie przygotowany do pracy z dzieckiem, by pomóc mu w pełni rozwijać samodzielność intelektualną, krytyczne myślenie, koncentrację na zadaniach oraz wytrwałość.

• Absolwenci posiadają kwalifikacje do pracy jako:
  • nauczyciel w przedszkolu (nauczyciel wychowania przedszkolnego)
  • nauczyciel w klasach I-III szkoły podstawowej (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej)

DODATKOWE UPRAWNIENIA

• Specjalność daje również uprawnienia do pracy jako:
  • opiekun w żłobkach i klubach dziecięcych

Dowiedz się więcej o warunkach rekrutacji i samej eRekrutacji

I - V rok (57 miesięcy)