Studia licencjackie w trybie zaocznym

Studiuj Cultural & Sport Event Manager: organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych (Gniezno i Wągrowiec)

CZEGO SIĘ DOWIESZ:

• Studia przygotowują do pracy zarówno na stanowiskach dotyczących zarządzania wydarzeniami kulturalnymi jak i sportowymi.
  • Celem specjalności jest wyposażenie studenta w nowoczesną wiedzę z zakresu zarządzania, logistyki i planowania oraz nauczenie go, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w ramach szeroko rozumianego zarządzania eventami kulturalnymi i sportowymi.
  • Student posiądzie ekspercką wiedzę z branży eventowej, począwszy od aspektów prawnych, administracyjnych i finansowych, poprzez marketing i promocję, a także zasady bezpieczeństwa i przepływu zasobów niezbędnych do przeprowadzenia imprezy masowej na najwyższym poziomie.
  • Dzięki praktycznemu wymiarowi studiów absolwent będzie potrafił kompleksowo kierować przedsięwzięciami eventowymi, bez względu na ich charakter i rozmiar.
  • Student zdobędzie praktyczne umiejętności w trakcie największych wydarzeń w regionie, współpracując z lokalnymi specjalistami z branży spotkań, m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie i Urzędzie Miasta. W ten sposób potwierdzi zdobytą wiedzę wykorzystując ją w praktyce.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ:

• Zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk społecznych oraz podstawową wiedzę ekonomiczną i z zakresu wykładni prawa pozwalającą płynnie poruszać się w gąszczu przepisów.
  • będziesz umiał kierować zespołem pracowników podczas realizacji projektów na różnych obszarach
  • będziesz umiał zarządzać wizerunkiem firmy lub organizacji
  • będziesz umiał wyznaczać cele i je realizować przy pomocy odpowiednio dobranych strategii
  • będziesz specjalistą od organizacji i koordynacji wydarzeń w sieci Internet i poza nią
  • będziesz umiał zidentyfikować potrzeby związane z organizacją wydarzeń i zaproponować najlepsze rozwiązanie
  • będziesz umiał poruszać się z zagadnieniach prawnych związanych z organizacją imprez masowych oraz kameralnych
  • będziesz znał procedury i zasady organizacji imprez w zakresie uregulowań prawnych, epidemiologicznych, bezpieczeństwa, sportu, licencji, przepisów przeciwpożarowych itp.
  • będziesz umiał wskazać mocne i słabe strony oraz szanse i zagrożenia dla firmy/klienta lub instytucji organizacji i realizacji wydarzenia,
  • będziesz umiał ocenić ryzyko powodzenia imprezy i przedstawić plan działań promocyjnych,
  • będziesz płynnie poruszał się w aspektach promocji wydarzeń w sieci Internet,
  • będziesz znał najnowsze trendy w pozyskiwaniu klientów/uczestników eventu,
  • będziesz umiał przygotowywać komunikaty prasowe i organizować konferencje,
  • będziesz umiał budować relacje z mediami,
  • będziesz umiał wypracować alternatywne rozwiązania podczas niepowodzenia w realizacji celu,
  • będziesz umiał przeprowadzić analizę i przygotować raport po realizacji każdego przedsięwzięcia,
  • będziesz posiadał wiedzę ze sztuki konferansjerskiej,
  • będziesz znał najnowsze innowacje i techniki kreatywne w zakresie zarządzania eventami,
  • Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku. Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.

PRACA PO STUDIACH:

• Będziesz mógł pracować na stanowiskach odpowiedzialnych za organizację i zarządzanie wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. Obszary zatrudnienia u absolwentów specjalności Cultural & Sport Event Manager: organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych to m.in.:
  • Kluby i organizacje sportowe (organizacja pokazów, turniejów, meczów, spotkań z kibicami)
  • Samorząd (organizacja wyjazdów, szkoleń, konferencji, wystaw, festiwali)
  • Jednostki kultury (organizacja wernisaży, wieczorków tematycznych, koncertów, wystaw, konkursów)
  • Przedsiębiorstwo (organizacja eventów firmowych, szkoleń, konferencji, wyjazdów integracyjnych)
  • Placówki oświatowe (organizacja teatrzyków, spotkań z przyrodą, balików, festynów rodzinnych, wycieczek szkolnych, wyjazdów edukacyjnych)

WYBRANE PRZEDMIOTY:

• Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
  • Rynek MICE (turystyka biznesowa, przemysł czasu wolnego)
  • Negocjacje i obsługa klienta rynku MICE
  • Bezpieczeństwo imprez
  • Prawne aspekty organizacji imprez
  • MICE on-line i budowanie relacji on-line
  • Produkt turystyczny towarzyszący eventowi
  • Zarządzanie publicznością
  • Wydarzenie kulturalne jako produkt

Nasi studenci o GSW Milenium!

Dziekanat Filii GSW Milenium w Wągrowcu
Wągrowiec, ul. Kcyńska 48